Walentynkowe babeczki czekoladowe

Jeśli w walentynkowy wieczór nie mamy ochoty na odwiedzanie restauracji oraz lokali przepełnionych po brzegi zakochanymi parami, możemy zdecydować się na pozostanie w domu. W ten sposób także można spędzić bardzo udany i romantyczny wieczór, chociaż oczywiście bardzo ważna jest jego odpowiednia oprawa.

Przygotowując walentynki w domowym zaciszu, warto sięgnąć po romantyczne piosenki po polsku i angielsku, a także zastanowić się nad walentynkowym menu. Obok dań głównych, które powinny być lekkie i pożywne, warto zadbać o to, aby na stole pojawiły się również słodkie desery.

Jednym z ciekawszych pomysłów na walentynkowy deser mogą być apetyczne czekoladowe babeczki, których przygotowanie na pewno nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Do upieczenia babeczek na walentynki będziemy potrzebować dwieście pięćdziesiąt gramów mąki, dwie łyżeczki proszku do pieczenia, sto pięćdziesiąt gramów cukru, szczyptę sody oczyszczonej, dwie łyżki kakao, mleczną czekoladę (można wybrać czekoladę z dodatkiem orzechów oraz rodzynek), jedną szklankę mleka, sto gramów rozpuszczonego masła, kilka kropel olejku waniliowego oraz jedno jajko.

Z powyższych składników powinniśmy uzyskać około szesnastu-siedemnastu walentynkowych babeczek czekoladowych. Najpierw przygotowujemy dwie miski, w których wymieszamy oddzielnie składniki mokre oraz suche. Do pierwszej miski wsypujemy mąkę, cukier, proszek do pieczenia, kakao oraz sodę oczyszczoną. Natomiast w drugiej mieszamy ze sobą mleko, roztopione masło, kilka kropel aromatu waniliowego oraz wbijamy jedno jajko. Gdy składniki z obu misek starannie ze sobą wymieszamy, możemy przystąpić do ich połączenia w jednym dużym naczyniu. Do powstałej masy dodajemy pokrojoną drobno czekoladę i ponownie wszystko mieszamy. Walentynkowe babeczki muffinki przekładamy do specjalnych foremek (nie należy jednak ich napełniać po brzegi, gdyż trzeba mieć na uwadze, że babeczki będą wyrastać). Tak przygotowany romantyczny deser jest już gotowy do wstawienia do nagrzanego piekarnika. Czekoladowe babeczki należy piec w temperaturze dwustu stopni Celsjusza przez około dwadzieścia-dwadzieścia pięć minut.

Walentynkowe czekoladowe babeczki z całą pewnością zauroczą naszego ukochanego. Taki deser może znaleźć się na stole obok innych walentynkowych przekąsek. Aby nadać jednak całości wyjątkowego charakteru, nie zapomnijmy o odpowiednim ozdobieniu przygotowanych przez nas potraw. Kanapki można ozdobić na przykład papryką wyciętą w kształcie serca, a do napojów włożyć czerwone słomki. Dzięki temu z całą pewnością romantyczna kolacja będzie wspaniałym przeżyciem dla dwojga.

(Visited 304 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *