Szybki dżem z jabłek z cynamonem

Przepis na szybki dżem z jabłek z cynamonem Robienie przetworów ma przede wszystkim charakter praktyczny, ale są również osoby, które to lubią. Smażenie konfitur wpływa na nie wręcz relaksująco. Poza tym to bardzo miłe uczucie wiedzieć, że w spiżarce czeka dużo dobrego jedzenia.

Są osoby, które podczas przygotowywania przetworów lubią eksperymentować. W związku z tym testują na przykład przepisy na dżemy z bananów, mandarynek, cytryn itp. Jednak bywa również tak, że nie mamy ani czasu, ani ochoty na takie nowości i wówczas najlepszy będzie szybki i sprawdzony przepis – chociażby na dżem z jabłek z cynamonem

Składniki:

– 2 kg jabłek

– 1 kg cukru

– kawałek kory cynamonu

– sok z 1 cytryny

Sposób przygotowania: jabłka myjemy, obieramy ze skórki, usuwamy gniazda nasienne i kroimy. Już na tym etapie można je pokropić sokiem z cytryny. Następnie połowę z nich gotujemy z 3 łyżkami wody aż staną się całkiem miękkie. Wtedy dodajemy pozostałe jabłka, cukier i pokruszoną korę cynamonową. Jeśli komuś wyjątkowo zależy na szybkim przygotowaniu dżemu, może od razu wrzucić wszystkie składniki do rondla, bez dzielenia jabłek na dwie części. Marmoladę należy smażyć przez około pół godziny. Ważne jest to, aby często ją mieszać. Kiedy zgęstnieje przekładamy ją do wcześniej wyparzonych słoików, dobrze zakręcamy i stawiamy do góry dnem.

Natomiast jeżeli ktoś szuka przepisu na dietetyczny dżem jabłkowy z cynamonem, który będzie odpowiedni dla cukrzyków, to również nie powinien mieć z tym problemu. Zresztą powinien on także przypaść do gustu osobom, które dbają o sylwetkę. Należy kupić 2 kg jabłek i korę cynamonu. Ewentualnie można użyć mielonego cynamonu – wystarczy łyżka. Taki dżem robi się niezwykle prosto, bo wystarczy obrać i pokroić jabłka, a następnie gotować je z cynamonem nieco ponad pół godziny. Natomiast po przełożeniu dżemu do słoików warto poddać je pasteryzacji. Taka marmolada to bardzo dobry dodatek do pieczywa lub do szarlotki. Okazuje się więc, że domowe przetwory mogą być pyszne, zdrowe i naprawdę łatwe w przygotowaniu. To powinno zachęcić każdego, kto ma ochotę na dżem własnej roboty, ale martwi się, że może się nie udać. Marmolady z jabłek właściwie nie da się zepsuć, a już nawet sam cynamon nadaje jej wyjątkowy smak i aromat.

(Visited 16 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *