Pomysły na przekąski ze śledziem

sałatka śledziowaTrudno nam wyobrazić sobie wieczerzę wigilijną a potem święta bez smacznej sałatki śledziowej. Przez lata przyzwyczailiśmy się już do tego, że w ten jedyny wieczór w roku, na naszych stołach pojawiają się wykwintne dania, wśród których prym wiodą oczywiście ryby pod różnymi postaciami.

My, Polacy mamy prawdziwą słabość do śledzi. Nic więc dziwnego, że już na kilka dni przed Wigilią przyrządzamy z nich pyszne i zdrowe sałatki . Będą nam służyły za przystawki bądź dania główne w czasie świątecznej biesiady.

Jakie są najlepsze pomysły na przystawki ze śledziami w roli głównej?

 

Najlepsze przepisy na świąteczne najpopularniejsze sałatki śledziowe to te tradycyjne i nieskomplikowane, które od dawien dawna towarzyszyły naszym babkom i prababkom. Warto więc „odgrzebać” dawne receptury. Może na pożółkłych i wyblakłych kartkach zobaczymy jeszcze tradycyjne śledzie w śmietanie, których delikatny smak na długo wbijał się w pamięć.

A może wpadnie nam w ręce przepis na śledzie marynowane klasyczne? Na kolacji wigilijnej powinny się pojawić sprawdzone sałatki śledziowe z buraczkami, ziemniakami , jabłkiem czy marchewką. Nie może też zabraknąć słynnego tatara śledziowego. Robi się go prosto i szybko więc z pewnością znajdziemy chwilkę na jego przygotowanie. Jeśli jednak chcielibyśmy przyrządzić coś wyjątkowego i nietuzinkowego, z pomocą przychodzą nam fora i portale internetowe, które obfitują w oryginalne pomysły na śledzia.

Bardziej wytrwali, zastanawiają się jak zrobić śledź po kaszubsku krok po kroku. Smakuje wybornie ale i napracować się przy nim trzeba niemało. Smakoszom o delikatnym podniebieniu polecamy śledzie korzenne. Są prawdziwą ucztą dla ciała i ducha. Na wystawną biesiadę świąteczną jak nic przydadzą się przystawki śledziowe, rolmopsy czy koreczki. Małe porcje zaostrzą apetyt i wydobędą smak konsumowanych dań.

Nie ważne czy zdecydujemy się na tradycyjne pyszne śledzie czy postawimy na wykwintność i wytworność. Grunt, że ryby będą grały pierwsze skrzypce na naszym stole. Wszak pyszna i zdrowa sałatka to w ostatnim czasie rarytas. Żyjemy bowiem szybko, jemy byle jak i byle gdzie. Nie mamy czasu na zastanowienie się, co właściwie spożywamy a co dopiero na samodzielne przygotowanie zdrowego dania. Może warto więc raz w roku dać coś dobrego od siebie… sobie?

(Visited 23 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *