Jaka sałatka do żeberek?

Surówki do dań mięsnychWielu z nas z pewnością chętnie jada sycące i aromatyczne dania mięsne. Aby jednak zapewnić sobie pełnię zdrowia, warto potrawy takie łączyć z różnego rodzaju sałatkami i surówkami ze świeżych, sezonowych warzyw. W sezonie jesienno-zimowym mięsa serwować warto z kolei z pasteryzowanymi sałatkami, podawanymi na ciepło lub zimno.

Samodzielne przygotowanie surówki do obiadu jest banalnie łatwe i nie zajmuje wiele czasu. Co więcej, możemy do tego celu wykorzystać zarówno tanie i ogólnodostępne produkty, jak i te nieco bardziej wyszukane, odpowiednie na przykład na uświetnienie najważniejszych i najbardziej wystawnych domowych uroczystości. W niniejszym artykule podpowiadamy zatem, jakie sałatki najlepiej pasować będą do potraw mięsnych, w szczególności zaś do żeberek.

Dania z żeberkami możemy doprawiać i przyrządzać niemal w każdy możliwy sposób, zarówno bardzo delikatnie, na ostro czy nawet słodko-kwaśno, zatem każdy amator sztuki kulinarnej zapewne odnajdzie przepis najbardziej odpowiadający jego własnym preferencjom gastronomicznym. Warto jednak zdawać sobie sprawę, iż zależnie od sposobu przygotowania żeberek, pasować będą do nich odmienne rodzaje zdrowych sałatek i surówek. Pamiętajmy również o tym, by danie główne zestawić z sałatką w taki sposób, by tworzyło doskonałą pod względem smakowym kompozycję.

Jednym z powszechniejszych przykładów warzywa, często serwowanego do mięsnych dań obiadowych jest bez wątpienia kapusta, zarówno biała i słodka, kiszona, jak również czerwona, nazywana także modrą. Wzorując się więc na popularnych, staropolskich przepisach śmiało możemy zrobić przepyszne żeberka z zasmażaną kapustą, doprawioną kminkiem i zabieloną gęstą śmietaną. Z kolei do pieczonych czy gotowanych i bardziej dietetycznych żeberek pasować będzie surówka z kapusty pekińskiej, na przykład z kukurydzą i groszkiem, doprawiona niewielką ilością soku z cytryny.

Pełne witamin i niezbędnych dla zdrowia składników odżywczych sałatki warto również zrobić z myślą o rodzinnym grillowaniu. Do tego rodzaju dań oraz potraw z pieczonym w piekarniku mięsem pasować będą chociażby sałatki ze świeżych ogórków, pomidorów, chrupiącej sałaty lodowej, liści szpinaku czy roszponki. Również do grillowanych żeberek w piwie lub whisky odpowiednie okażą się tego rodzaju sałatki, szczególnie jeśli dodatkowo przygotujemy do nich ziołowy lub jogurtowy dressing. Alternatywą może być również serwowanie do różnego rodzaju potraw z żeberek także sałatek na ciepło, wykonanych chociażby z czerwonych buraczków lub cukinii.

(Visited 10 147 times, 36 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *