Jak zrobić żółwia z kiwi?

zolw-z-kiwiKiedy twoje dziecko marzy o posiadaniu domowego zwierzątka, a ty nie jesteś do końca przekonana, że żółw dla dziecka będzie aby na pewno odpowiedni, możesz zachwycić swoją pociechę wspaniałym żółwiem z kiwi. Takie żółwia wprawdzie nie jest łatwo zrobić, ale jeśli wygospodarujemy nieco czasu, wówczas możemy być pewni, że uda nam się wyczarować wyjątkowego żółwia, który na dodatek będzie stworzony z kiwi. Owoce kiwi są bardzo zdrowe, gdyż zawierają w swoim składzie sporo witaminy C, więc tym bardziej warto zdecydować się na przygotowanie takiego żółwia.

Żółw z kiwi będzie swoim wyglądem przypominał nieco tort, więc możesz takie oryginalne ciasto przygotować na przykład z okazji urodzin swojego dziecka. Dzięki temu zachwycisz nie tylko swoją pociechę, ale także wszystkich gości. Żółw z kiwi to nic innego jak placki, które najlepiej smakują z dodatkiem kremu waniliowego.

Do przygotowania takiego ciasta nie potrzebujesz piekarnika, wystarczy mieć pod ręką zwyczajną patelnię. Krem do ciasta żółwiowego zrobimy z dwóch jajek, jednej łyżki mąki, szklanki mleka, połowy szklanki cukru oraz kostki masła. Natomiast do przygotowania ciasta musimy przygotować puszkę mleka skondensowanego, jedno jajko, łyżeczkę sody, łyżeczkę octu oraz pół kilograma mąki. Nie możemy także zapomnieć o dekoracji tortu żółwiowego. W tym celu potrzebować będziemy około dziesięciu dużych owoców kiwi. Pierwszym krokiem do przygotowania żółwia z kiwi jest zrobienie kremu.

W garnku mieszamy mleko z jajkami, mąką oraz cukrem. Wszystkie składniki ubijamy aż do momentu, kiedy mleko się spieni. Następnie masę podgrzewamy, dodając do niej masło. Krem lekko studzimy. Następnie zabieramy się za przygotowanie placków. Mleko skondensowane mieszamy mikserem z jajkiem, sodą i octem. Ciasto powinno mieć miękką i niezbyt gęstą konsystencję. Kiedy ciasto będzie gotowe, wówczas placki należy usmażyć na patelni z obu stron na jednolity, złocisty kolor. Pozostawiamy je na chwilę do ostygnięcia, a potem możemy już smarować je przygotowanym wcześniej kremem waniliowym.

W ten sposób powinien powstać nam tort (kremem należy posmarować również jego boki). Ostatni etap do ozdobienie tortu żółwiowego. W tym celu należy użyć pokrojonych w plasterki owoców kiwi, które będą przypominać swoim wyglądem pancerz, taki jak posiada żółw olbrzym czy kolorowy żółw lamparci. Nie zapomnij także o zrobieniu głowy żółwia z kiwi. Skorupę najlepiej zacząć robić od dołu, układając plasterki owoców w analogiczny sposób, jak dachówki na dachu. Z kiwi można też zrobić łapy żółwia.

(Visited 304 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *