Jak zrobić najprostszy deser na świecie, czyli porzeczki z cukrem

czerwone-porzeczki-z-cukremPorzeczki to pyszne i niesamowicie zdrowe owoce. Zawierają witaminy oraz minerały, które odpowiadają między innymi za nasz układ odporny. Istnieje wiele sposobów na porzeczki. Nie każdy bowiem przepada za porzeczkami zjadanymi na surowo, choć nie da się ukryć, że tak jest najzdrowiej i najlepiej. Mimo to, można przygotować przepyszny i zdrowy deser z porzeczek wykorzystując inne przepisy.

Jak zrobić słodki deser z porzeczek?

Jak już było wspomniane, porzeczki mają mnóstwo witamin, które odpowiadają między innymi za układ odpornościowy czy trawienny. Trzeba pamiętać, że porzeczki mogą mieć zarówno słodki, jak i lekko kwaskowaty smak, dlatego warto wypróbować kilka różnych przepisów, aby znaleźć ten najlepszy i najpyszniejszy dla siebie.

Do najbardziej banalnych przepisów należą porzeczki z cukrem. Jak to przygotować? Wystarczy garść na przykład czerwonych porzeczek i 3 łyżki cukru. Porzeczki należy wcześniej, oczywiście, przebrać, opłukać i usunąć szypułki. Następnie wsypujemy porzeczki do miseczki lub szklanki i zasypujemy cukrem. Owoce najlepiej pozostawić na chwilę, góra 10 minut. Można też owoce zasypane cukrem wstawić na chwilę do lodówki, żeby się delikatnie schłodziły. Dzięki temu powstanie nam słodki i orzeźwiający deser na lato.

Poza porzeczkami z cukrem, istnieją inne ciekawe pomysły na te owoce. Do jednych z najprostszych i równie pysznych należą porzeczkowe galaretki oraz kisiele. Przepisy na te dwa deserowe posiłki są bardzo proste. Przy ich przygotowaniu najlepiej stosować surowe owoce. Nadadzą się zarówno porzeczki czarne, jak i czerwone. Wszystko zależy od naszych upodobań. Galaretka, podobnie jak porzeczki z cukrem z lodówki, to świetny pomysł na odświeżający letni deser.

Podczas przygotowywania deserów z porzeczek należy pamiętać o paru prostych zasadach. Po pierwsze, owoce zawsze powinny być umyte. Po drugie, niezależnie od tego, jaki deser przygotowujemy, należy porzeczki pozbawić „ogonków”, czyli szypułek. Jedynie w przypadku kompotu można sobie pozwolić na użycie porzeczek z szypułkami, ponieważ na końcu i tak odcedzamy owoce od kompotu.

Do innych przetworów z porzeczek, niekoniecznie deserowych, należą m.in. soki, kompoty, wina czy nalewki. Ich przygotowanie także wcale nie jest takie trudne. Wystarczy odrobina cierpliwości i chęci.

(Visited 46 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *