Jak zrobić kremowe piwo?

kremowe piwo

Piwo kremowe swą popularność zawdzięcza w dużej mierze cyklu powieści o Harrym Potterze, czarodzieju, który jest znany niemalże na całym świecie. Przede wszystkim, w utworze napój przeważnie podawany jest na zimno i jego zadaniem jest wprawienie bohaterów we wspaniały humor. Ponadto, piwo rozgrzewa uczniów i co najważniejsze jest dozwolone również nieletnim, którzy mogą je kupić w knajpach i pubach w Hogsmeade. Trzeba zaznaczyć, że ten napój należy do ulubionych trunków bohaterów powieści i przeważnie jest on spożywany przez nich w Pubie pod Trzema Miotłami oraz w Gospodzie pod Świńskim Łbem oraz na ul. Pokątnej w Dziurawym Kotle.

Na uwagę zasługuje fakt, że piwo kremowe posiada karmelową barwę oraz jest bardzo słodkie, w związku z czym najchętniej spożywają je najmłodsi, którzy nie mogą się oprzeć wszelkim deserom. Oczywiście, stanowi ono rozkosz dla podniebienia, ale ze względu na to, że jest niesamowicie słodkie, nie można go pić w wielkich ilościach. Poza tym, jego przygotowanie zajmuje kilkanaście minut i nie wymaga wielkich zdolności kulinarnych. Z pewnością, idealnie naddaje się na przyjęcie urodzinowe dla dzieci, w szczególności tematyczne, gdy jest urządzane w stylu czarodziejskim. Natomiast, piwo kremowe dla dorosłych może być również wzbogacone o odrobinę alkoholu, dzięki któremu jest mniej mdlące. Warto wspomnieć, że może pełnić ono funkcję deseru, spożywanego po daniu głównym i najokazalej prezentuje się w szklanych kufelkach lub kielichach. Niektórzy dekorują je także owocami, zwłaszcza truskawkami oraz wiśniami.

Przepis na doskonałe piwo kremowe

Składniki:

  • 250 ml mleka,
  • 5 krówek lub kruchych cukierków o smaku toffi bądź karmelowym,
  • cynamon,
  • cukier waniliowy,
  • imbir (optymalnie)
  • troszkę wody
  • alkohol (optymalnie).

Sposób przyrządzenia:

Na początku do naczynia wlewamy odrobinę wody i stawiamy na gazie. Dodajemy cukierki lub krówki, dokładnie mieszamy, aż cukierki całkowicie się rozpuszczą. Następnie stopniowo dolewamy mleko, cały czas mieszamy napój, aby się nie przypalił. Kolejno wsypujemy torebkę cukru waniliowego oraz pół łyżeczki cynamonu. Ponadto, możemy wsypać odrobinę imbiru, aby nasze piwo miało bardziej wyrazisty aromat i smak. Napój cały czas podgrzewamy, ale uważamy, by nie doprowadzić do wrzenia, gdyż wtedy piwo straci walory smakowe. Możemy wlać odrobinę alkoholu, ale tylko wtedy gdy piwo jest serwowane dorosłym. Na końcu trunek podbijamy trzepaczką w celu uzyskania piany.

(Visited 153 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *