Dekoracyjne kanapki dla dzieci

dekoracyjne-kanapkiDzieci uwielbiają kiedy na talerzu jest kolorowo. To już sprawdzona przez wiele mam metoda, że gdy maluch nie chce zajadać kolacji, to najlepiej przygotować mu ciekawe kanapki. Często nasze dzieci nie chcą zajadać kolacji na ciepło: kaszek, zupek, jajecznicy czy jajek na twardo. Zamiast konkretnego dania, postawmy na kanapki. Do ich przygotowania można użyć średnio- ciemnego razowego pieczywa, jest zdrowsze niż białe. A jeśli mają być tostowe kanapki to oczywiście wybieramy specjalny chleb tostowy.

Kolacja dla dziecka powinna być lekka. Mimo, że będąc brzdącem nie przybieramy szybko na wadze, to i tak ważne jest by od najmłodszych lat kształtować w dzieciach dobre nawyki. Podsuwajmy im więc dużo kanapek z pomidorem, twarożkiem, rzodkiewką, rukolą, sałatą, ogórkiem. Niech próbują nowych zdrowych smaków, takie nawyki zaprocentują, zwłaszcza, że smakołyki z dzieciństwa ma się w pamięci całe życie i chętnie się do nich wraca. Co położyć na kromce chleba by był to atrakcyjny i szybki posiłek przed snem?

Zwykle sięgamy po to co jest w lodówce. Pamiętajmy, że najlepszą wędliną jest kurczak, najlepiej samodzielnie przyrządzony w domu, lub indyk. To są mięsa lekkostrawne, w sam raz na kolację. Kanapka z ich dodatkiem nie obciąży układu pokarmowego dziecka, zapewni mu przez to spokojny sen i zdrowy brzuszek. Starajmy się zamiast żółtych serów używać naturalnego twarożku. Jest on idealny do kanapek w kompozycjach z rzodkiewką i zieloną cebulką. Kiedy już zgromadzimy składniki, staramy się fantazyjnie układać je na kromce chleba. Przykładem będą kanapki z jajkiem, ogórkiem, pomidorem, oliwkami i sałatą.

Wszystkie warzywa staranie myjemy, zwłaszcza ogórka, ponieważ podamy go ze skórką. Kromki chleba smarujemy cienko masłem i układamy na nich wędlinę, jajka i oliwki tak by stworzyć oczka, buzię wesołej kanapki wykonamy z pomidora, ogórek także świetnie nada się do zrobienia oczek zielonego potworka na liściu sałaty.

Ważne jest to by dzieci angażować do zabawy w przygotowywanie kanapek. Niech się włączają i próbują same coś ułożyć. Zachęcajmy je do tworzenia obrazów na kanapkach, to jest dobra zabawa wraz z którą rośnie apetyt na własne arcydzieło. Wspólnych pomysłów nie zabraknie zwłaszcza na wiosenno- letnie kanapki, kiedy pod ręką tyle rozmaitych warzyw. Dużo zabawy będzie z kolorowymi paprykami i rzodkiewką- bardzo lubianą przez dzieci. Nie bójmy się też wprowadzać do jadłospisu dziecięcego rozmaitych rodzajów sałat zielonych.

(Visited 27 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *