Jadłospis na Andrzejki

Pomysłowe jedzenie dla gościWielkimi krokami zbliża się wyjątkowy, magiczny w pewnym sensie wieczór andrzejkowy, przypadający na noc z 29 na 30 listopada. Z tej okazji wielu z nas z pewnością uczestniczyć będzie w różnego rodzaju imprezach i przyjęciach w lokalach lub na domówkach u znajomych czy przyjaciół. Być może warto również samodzielnie zaplanować niewielką imprezę w doborowym gronie i przygotować na nią pomysłowe, okolicznościowe menu dla gości.

Jak się okazuje, odpowiednio skomponowane, różnorodne i pomysłowe jedzenie nierzadko jest przecież podstawą wielu imprez i przyjęć. Podobnie będzie zapewne również w przypadku wydarzeń organizowanych z okazji zwyczajowych Andrzejek, na które warto również zawczasu przygotować oczywiście tradycyjne wróżby i ciekawe zabawy dla wszystkich zaproszonych gości.

Decydując się zatem na samodzielne przygotowanie krok po kroku kameralnej domówki andrzejkowej dla znajomych należy poświęcić chwilę czasu na wybranie najlepszych potraw, przekąsek i przystawek, które przypadną uczestnikom imprezy do gustu. Warto będzie postawić przede wszystkim na różnorodność dań, wybierając kilka potraw z mięsem i kilka wegetariańskich. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie też przygotowanie na Andrzejki szwedzkiego stołu z rozmaitymi produktami, dzięki czemu każdy z gości będzie mógł wybrać jedzenie najbardziej mu odpowiadające.

Przygotowują w domu okolicznościową prywatkę możemy wzorować się na wskazówkach pomocnych przy ustalaniu chociażby menu na domową komunię czy małe przyjęcie weselne. W jadłospisie na Andrzejki należ zatem uwzględnić przede wszystkim dwa lub trzy sycące ciepłe dania główne, które najlepiej będzie podawać w kilkugodzinnych odstępach. Oprócz tego podczas imprezy na stole nie może zabraknąć także jarzynowych lub owocowych sałatek z aromatycznym, wyrazistym dressingiem oraz różnego rodzaju lekkich przystawek i przekąsek, takich jak choćby mini zapiekanki z serem i grzybami, pizzerinki z cukinią czy słodkie drożdżowe bułeczki serwowane na ciepło.

Okolicznościowe, domowe przyjęcie andrzejkowe nie obędzie się oczywiście również bez deserów i słodkich smakołyków. Warto zatem samodzielnie upiec na przykład czekoladowe muffinki, ciasteczka owsiane lub wykwintne ciasto z owocami bądź konfiturą. Nie zapomnijmy również o przygotowaniu różnego rodzaju napojów, zarówno tych podawanych na ciepło, czyli przede wszystkim kawie i herbacie oraz naturalnych, owocowych sokach, wodzie mineralnej oraz ulubionych napojach wyskokowych.

(Visited 414 times, 3 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *