Co można podać do barszczu czerwonego?

barszczyk-czerwony-ze-smietanaNie można sobie wyobrazić chyba lepszej przekąski do barszczu czerwonego niż przepyszne paszteciki nadziewane kapustą oraz pieczarkami. Tradycyjne kapuśniaczki mogą być serwowane zarówno na ciepło, jak i na zimno. I chociaż najczęściej jadane są paszteciki wigilijne z grzybami suszonymi do barszczu, to tak naprawdę paluchy mogą stanowić znakomitą przekąskę nie tylko w okresie świąt. Takie krokiety doskonale sprawdzą się w trakcie rozmaitych imprez w gronie znajomych oraz uroczystości rodzinnych.

Wielu osobom przygotowywanie kapuśniaczków wydaje się być skomplikowane oraz czasochłonne, a tymczasem nie jest to prawdą. Proste paszteciki z ciasta francuskiego można przyrządzić naprawdę szybko, zwłaszcza jeśli kupimy w sklepie zamrożone ciasto. Wówczas pozostanie nam jedynie kwestia przyrządzenia odpowiedniego nadzienia. Najczęściej do barszczu czerwonego są podawane paszteciki drożdżowe z kiszonej kapusty, ale tak naprawdę kapuśniaczki można przygotowywać z różnorodnymi nadzieniami. Być może zainteresują nas różne pomysły na farsze do pasztecików: z wątróbką, warzywami, serem lub suszonymi pomidorami.

Musimy wiedzieć, że z dobrze doprawionym barszczem czerwonym najlepiej będą smakować nieco łagodniejsze kapuśniaczki, a więc w takim wypadku nie warto do farszu dodawać zbyt wiele soli, pieprzu czy jakichkolwiek innych przypraw. Natomiast jeśli zamierzamy podać naszym domownikom lub gościom barszczyk nieco łagodniejszy w smaku, wówczas możemy bez obaw dodać do nadzienia do pasztecików nieco więcej soli, pieprzu bądź rozmaitych ziół. Z barszczem można podawać tradycyjne paszteciki, ale jeśli znudziły nam się klasyczne kapuśniaczki, wówczas możemy je przyrządzić w nieco bardziej oryginalnej wersji. Ciekawie na stole na pewno będą prezentować się apetyczne ślimaczki, zwłaszcza, że ich wykonanie wcale nie jest trudniejsze od zrobienia zwykłych kapuśniaczków. Możemy też zaserwować gościom pomysłowe calzone z kapustą, które będzie stanowić typowo włoską potrawę, ale wybornie smakującą z filiżanką gorącego barszczu czerwonego.

Do barszczu bardzo często serwuje się także tradycyjne krokiety, których przygotowanie jest bardzo podobne do wspomnianych wyżej pasztecików. Takie przekąski znakomicie sprawdzają się na weselach oraz zabawach sylwestrowych, gdyż zazwyczaj są zjadane przez gości ze smakiem. Sekret pasztecików tkwi jednak przede wszystkim w odpowiednio zrobionym cieście oraz nadzieniu, które jest swego rodzaju kwintesencją całej tej potrawy.

(Visited 447 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *